Постинги в блога
27.01.2011 12:31 -
Ден
Шест.
Звън.
Разкъсва ме.
Звън.
Разкъсва ме.
18.01.2011 15:30 -
Кокичета
Кокичета!
Тъй странно
17.01.2011 12:09 -
Вечеря
Удряй тъпана, шибай го,
разкъсай му кожата!
11.01.2011 17:08 -
Зима
Зима!
Небето се лющи.
Просяци,
Небето се лющи.
Просяци,
07.01.2011 17:00 -
Снежната
Аз ли съм тази, снежната,
дето сред пътя разчупен
вятъра върти с вретено
дето сред пътя разчупен
вятъра върти с вретено
04.01.2011 12:57 -
Ракиено време
История на ракията
За ракията казват, че е най-българското питие. Кой знае обаче кога и как започва нейната история? Дали когато се е създавала българската държава или през Възраждането когато процъфтявали занаятите и търговията и се...
За ракията казват, че е най-българското питие. Кой знае обаче кога и как започва нейната история? Дали когато се е създавала българската държава или през Възраждането когато процъфтявали занаятите и търговията и се...
03.01.2011 14:15 -
Спомен за сняг
"Сняг " Дея
Сняг ... сняг навалял.
Сняг ... сняг навалял.
27.12.2010 12:55 -
Сняг вали
Сняг вали
над калта
и над къщите,
над калта
и над къщите,
21.12.2010 15:26 -
Сътворение
След нас
остава само тишината
сред рехавата крехка синева.
остава само тишината
сред рехавата крехка синева.
16.12.2010 13:36 -
Снежно време
Очите ми затънаха в снега.
Врабците лакомо ги изкълваха.
Крачка и пух, напукан студ над тях,
Врабците лакомо ги изкълваха.
Крачка и пух, напукан студ над тях,
13.12.2010 22:50 -
Сняг
Доживях този сняг.
Бяла утеха
08.12.2010 15:54 -
Снежна коледна приказка
- Знаеш ли откъде идват снежинките?
Малкото момче, опряло челото си в стъклото на прозореца улавяше с поглед снежинките една по една.
- Да! От далечните северни земи – отговорих му.
Малкото момче, опряло челото си в стъклото на прозореца улавяше с поглед снежинките една по една.
- Да! От далечните северни земи – отговорих му.
