Постинг
28.05.2011 13:41 -
Вятър
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 4041 Коментари: 15 Гласове:
Последна промяна: 28.05.2011 19:30
Прочетен: 4041 Коментари: 15 Гласове:
10
Последна промяна: 28.05.2011 19:30

- Мамо, кажи ми
кой вятъра духа?
Oткъде дошъл е
и на цвят какъв е?
- Невидим е вятърът,
само се усеща,
и диша в лицето ти
щом вървиш насреща му.
Може той като вълна
в лятото да плисне,
бурен, непокорен
в клоните увисва.
Толкова е силен -
може да ги скърши...
Буен и неспирен -
куп пакости върши.
Но може и тихо,
заиграл в листата,
палаво и нежно
да шепти в косата ти...
В него като по река
облаците плуват.
Птиците по жиците,
пътища сънуват.
Вятърът тече край нас –
няма своя къща,
вдига хвърчилата –
вятър не се хваща!
- Мамо,...не разбираш... -
вятърът е кръгъл,
гледай как се е извил
в навеса на ъгъла!?
Люшна се в прането
и разхвърля кърпите.
Скочи на пердето
и то се изгърби....
вярно :)
Поздрави
Валя
цитирайПоздрави
Валя
2.
анонимен -
Извинете,
28.05.2011 14:11
28.05.2011 14:11
бихте ли написали един коментар в последната ми тема! Благодаря!
цитирайЕдно дете знае винаги каква е формата на вятъра, както и цвета и вкуса му:) Най-хубавото е, че вятърът става за пътуване и за приключение :)
Хубава вечер!
цитирайХубава вечер!
Радвам се че беше тук! Хубава вечер, cekupata!
цитирайособено като се скрие под пердето - ми да;)
моята дъщеря ме питаше - вятъра като дърпа цветята на кого ще ги подарява:)
цитираймоята дъщеря ме питаше - вятъра като дърпа цветята на кого ще ги подарява:)
Не се бях сетила затова, че вятърът "дърпа цветята за да ги подарява" ;) Колко невероятни неща виждат децата... може би получаваме вятърни букети, а дори не виждаме и не разбираме....
Хубава неделя, Марта!
цитирайХубава неделя, Марта!
магичната фантазия на тези малки сладури! Онзи ден две годишната ми племенница заяви със сериозно изражение, че е глътнала слънцето. Навън наистина беше мрачно и когато най-накрая успяхме да я убедим да го изплюе обратно, точно в същия миг слънцето отново се появи:)
Хубав ден, вълшебна Ели!
цитирайХубав ден, вълшебна Ели!
Магически свят ни поднасяш на тепсияяяяяя. Ив
цитирай
9.
reg -
ми право е детето пък? - кръгъл е!...
01.06.2011 21:14
01.06.2011 21:14
ми право е детето пък? - кръгъл е!:)
честит празник!
цитирайчестит празник!
Тези дни забавлявах точно такива сладури като твоята племенница, научих какви ли не важни неща от тях, произнесени много сериозно - когато попитах едно момченце къде живее, то каза името на улицата с окончание . com - такива са вече адресите на децата... Макар и след празника, много прегръдки за сладката ти племенница - да ви е жива и здрава! Благодаря ти!
цитирайПриказен е светът на децата, всякакви магични неща се случват там!
Хубав ден!
цитирайХубав ден!
кръгъл е!:))) Има си всичко - мирис, цвят...ръчички, крачета - всичко!
Хубав ден, reg! Изпращам ти слънце, бухнали облаци и усмивки!
цитирайХубав ден, reg! Изпращам ти слънце, бухнали облаци и усмивки!
Чудесен стих!
Б.
цитирайБ.
и всяка мисъл за тях! :)
цитирай
15.
анонимен -
AkgDwtjsRsNyytFG
04.07.2011 13:45
04.07.2011 13:45
Now I'm like, well duh! Truly tnhfakul for your help.
цитирай
