Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.05.2011 13:41 - Вятър
Автор: elidea Категория: Изкуство   
Прочетен: 4041 Коментари: 15 Гласове:
10

Последна промяна: 28.05.2011 19:30

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

image


 
-
Мамо, кажи ми
кой вятъра духа?

Oткъде дошъл е
и на цвят какъв е?

- Невидим е вятърът,
само се усеща,

и диша в лицето ти
щом вървиш насреща му.

Може той като вълна
в лятото да плисне,

бурен, непокорен
в клоните увисва.

Толкова е силен -
може да ги скърши...

Буен и неспирен -
куп пакости върши.

Но може и тихо,
заиграл в листата,

палаво и нежно
да шепти в косата ти...

В него като по река
облаците плуват.

Птиците по жиците,
пътища сънуват.

Вятърът тече край нас –
няма своя къща,

вдига хвърчилата –
вятър не се хваща!

 - Мамо,...не разбираш... - 
вятърът е кръгъл,

гледай как се е извил
в навеса на ъгъла!?

Люшна се в прането
и разхвърля кърпите.

Скочи на пердето
и то се изгърби....

 

 

 

 

 



Тагове:   вятър,   птици,


Гласувай:
10



Следващ постинг
Предишен постинг

1. yotovava - Кръгъл е,
28.05.2011 13:53
вярно :)
Поздрави
Валя
цитирай
2. анонимен - Извинете,
28.05.2011 14:11
бихте ли написали един коментар в последната ми тема! Благодаря!
цитирай
3. elidea - Здравей, Валя!
28.05.2011 19:23
Едно дете знае винаги каква е формата на вятъра, както и цвета и вкуса му:) Най-хубавото е, че вятърът става за пътуване и за приключение :)
Хубава вечер!
цитирай
4. elidea - Здравей!
28.05.2011 19:29
Радвам се че беше тук! Хубава вечер, cekupata!
цитирай
5. martiniki - кръгъл...
29.05.2011 08:39
особено като се скрие под пердето - ми да;)

моята дъщеря ме питаше - вятъра като дърпа цветята на кого ще ги подарява:)
цитирай
6. elidea - :)))
29.05.2011 14:22
Не се бях сетила затова, че вятърът "дърпа цветята за да ги подарява" ;) Колко невероятни неща виждат децата... може би получаваме вятърни букети, а дори не виждаме и не разбираме....
Хубава неделя, Марта!
цитирай
7. giminibilibob - Невероятна е
31.05.2011 10:51
магичната фантазия на тези малки сладури! Онзи ден две годишната ми племенница заяви със сериозно изражение, че е глътнала слънцето. Навън наистина беше мрачно и когато най-накрая успяхме да я убедим да го изплюе обратно, точно в същия миг слънцето отново се появи:)
Хубав ден, вълшебна Ели!
цитирай
8. barona40 - Eха, приказка си, мила Ели.
31.05.2011 15:32
Магически свят ни поднасяш на тепсияяяяяя. Ив
цитирай
9. reg - ми право е детето пък? - кръгъл е!...
01.06.2011 21:14
ми право е детето пък? - кръгъл е!:)
честит празник!
цитирай
10. elidea - Здравей, giminibilibob!
02.06.2011 11:40
Тези дни забавлявах точно такива сладури като твоята племенница, научих какви ли не важни неща от тях, произнесени много сериозно - когато попитах едно момченце къде живее, то каза името на улицата с окончание . com - такива са вече адресите на децата... Макар и след празника, много прегръдки за сладката ти племенница - да ви е жива и здрава! Благодаря ти!
цитирай
11. elidea - Здравей, Ив!
02.06.2011 11:44
Приказен е светът на децата, всякакви магични неща се случват там!
Хубав ден!
цитирай
12. elidea - Да,
02.06.2011 11:55
кръгъл е!:))) Има си всичко - мирис, цвят...ръчички, крачета - всичко!
Хубав ден, reg! Изпращам ти слънце, бухнали облаци и усмивки!
цитирай
13. kalin8 - Поздрави!
08.06.2011 19:38
Чудесен стих!
Б.
цитирай
14. elidea - Чудесни са децата
09.06.2011 17:04
и всяка мисъл за тях! :)
цитирай
15. анонимен - AkgDwtjsRsNyytFG
04.07.2011 13:45
Now I'm like, well duh! Truly tnhfakul for your help.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 729510
Постинги: 178
Коментари: 1307
Гласове: 2488
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930