Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.06.2011 13:49 - Утро
Автор: elidea Категория: Изкуство   
Прочетен: 5699 Коментари: 22 Гласове:
14

Последна промяна: 02.06.2011 13:53

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

Събуждам се.

Понякога

кафето е по-желано

от любовни пръсти.

Денят

нахлува мокър в тишината,

изправя се

върху перваза ръбест.

В такива случаи

балконът стене,

забравил, че е грозен

се надвесва и се разпръсва

в маковете едри.

И точно

като опиум е юни.

Разхвърля се

из алените туфи.

Аз

сякаш съм откъснала

с дъха си

чаршафите, нагънати блажено

кафето

в глътките на ранината

с избухналите макове в тревата.



Тагове:   юни,   макове,


Гласувай:
14



Следващ постинг
Предишен постинг

1. qbylkovcvqt - Чашата кафе в прохладата на утро...
02.06.2011 14:14
Чашата кафе в прохладата на утрото
на балкона не (шумен е дори високо над града),
чашата кафе с дъх на живот и песен
на лястовичка, кацнала от тъмно под старата стреха;

Горчивото кафе в селската градинка
слънцето, едва изгряло, се къпе във роса
котето в мен се е свряло и мърка...
говори ми, пием заедно кафе.

А в градината, полудиви, огромни,
червени, розови, дори в лилаво, цъфтят макове,
разперили къдрави корони
бръмчат, жужат от посетители ранни...


Ели, усетих го с цялото си същество твоят "разхвърлян в маковете юни"!
Много познато истинско усещане за лятното утро! :)

Поздрав!
цитирай
2. elidea - Поздрави и от мен!
02.06.2011 15:06
Колко хубаво е, че се докосваме с мислите си:) Благодаря за ароматната чаша кафе, която ми поднасяш и за цялата градина, събрана в него! Невероятно е усещането!
Хубав ден, qbylkovcvqt!
цитирай
3. martiniki - прекрасно помня това утро:)
02.06.2011 15:32
даа, и точно като опиум е юни
цитирай
4. elidea - Здравей, Марта!
02.06.2011 15:35
Точно като опиум е юни, дори не съм обърнала внимание, че го публикувам втори път ;) От магията на юни ще да е!
цитирай
5. martiniki - а какви рози и ягоди само донесе
02.06.2011 15:40
съвсем да се замая човек, взех си невероятно ароматни рози и сега ще изсуша листенцата им
цитирай
6. elidea - Аз през юни
02.06.2011 15:57
съм все замаяна:) С всичко ме изкушава - с ягодово, със зелено, с маково, черешово, сладоледово..., дори с пищните китки магданоз. Все салати и коктейли са ми в ума... А розите са невероятни, особено онези, които са стари сортове, гюловете, ще ти се да се заровиш в тях и да вдишваш, да вдишваш...докато всичко е рози и розово....
цитирай
7. giminibilibob - Оставяш ме без думи отново!
02.06.2011 16:27
Страхотно е!
цитирай
8. martiniki - още не съм на коктейли
02.06.2011 18:50
такава трезва седмица имах
виж салати, ооообичам

гюлове, да - като тези в Казанлъшката долина, от които са правели гюлова ракийка
цитирай
9. aqualia - Ехеееееее! Тук кафе пият!!!
02.06.2011 21:05

Подарявам ти атлазени чаршафи с макове за останалото време от годината, за да ти е винаги чувствено!
Толкова е дъхаво тук... че чашката кафе под розовия храст ме упоява със смесения си аромат. Наздраве.
цитирай
10. elidea - Хей, Джими,
02.06.2011 21:35
колко хубаво ще е да изпием заедно едно кафе! Обожавам аромата му рано сутрин :) Хубава вечер! И да знаеш, всяка сутрин съм на балкона :)
цитирай
11. elidea - Марта,
02.06.2011 21:40
никога не съм опитвала гюлова ракийка, сигурно ще да е най-благата и ароматна глътка на света :) И за нея най ще върви локум на клечка :) Гледай само тези рози какви мисли ни докараха... Хубава вечер и в сън да усещаш уханието им!
цитирай
12. elidea - aqualia,
02.06.2011 21:48
благодаря за атлазените чаршафи! Сутрин когато пиеш първото си кафе, да знаеш, че ние всички сме с чашка в ръка и надвесени над маковете и розовите храсти ти се усмихваме:)
Хубава вечер!
цитирай
13. rossi9 - красиво е,
03.06.2011 03:38
направо го усетих :))))
цитирай
14. elidea - Благодаря, rossi9!
03.06.2011 08:39
Красив ден!
цитирай
15. petgen - Скъпа Ели,
05.06.2011 10:30
По-рядко влизам в блога...Затова и закъснявам с коментарите, прощавай!
Много си добра в поезията!По-добра художничка в думите си! Радвам се, че те зная!
цитирай
16. elidea - Здравей, Генка!
06.06.2011 10:52
Аз също много ти се радвам! Винаги си добре дошла!
Хубава и успешна седмица!
цитирай
17. reg - хубави думи - красота! тука дн...
06.06.2011 18:07
хубави думи - красота!
тука днеска чета...
но днес, елидей,
не ми се смей:(
цитирай
18. elidea - Здравей, Радост!
07.06.2011 16:47
Днес да си много усмихната - от връхчетата на косите ти до пръстите на нозете ти :)
цитирай
19. kalin8 - Поздравления за стиха!
08.06.2011 19:36
Хареса ми! Много!
Б.
цитирай
20. elidea - Поздрави и от мен!
09.06.2011 17:03
Добре дошъл сред маковете :)
цитирай
21. анонимен - jnTasOlbutWMK
04.07.2011 08:46
This forum neeedd shaking up and youВ’ve just done that. Great post!
цитирай
22. анонимен - UpuxdmOaUFCShAeonF
04.07.2011 11:50
wLnXNB <a href="http://eyieqhbzihau.com/">eyieqhbzihau</a>
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 729463
Постинги: 178
Коментари: 1307
Гласове: 2488
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930