Постинг
02.06.2011 13:49 -
Утро
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 5699 Коментари: 22 Гласове:
Последна промяна: 02.06.2011 13:53
Прочетен: 5699 Коментари: 22 Гласове:
14
Последна промяна: 02.06.2011 13:53
Събуждам се.
Понякога
кафето е по-желано
от любовни пръсти.
Денят
нахлува мокър в тишината,
изправя се
върху перваза ръбест.
В такива случаи
балконът стене,
забравил, че е грозен
се надвесва и се разпръсва
в маковете едри.
И точно
като опиум е юни.
Разхвърля се
из алените туфи.
Аз
сякаш съм откъснала
с дъха си
чаршафите, нагънати блажено
кафето
в глътките на ранината
с избухналите макове в тревата.
Чашата кафе в прохладата на утрото
на балкона не (шумен е дори високо над града),
чашата кафе с дъх на живот и песен
на лястовичка, кацнала от тъмно под старата стреха;
Горчивото кафе в селската градинка
слънцето, едва изгряло, се къпе във роса
котето в мен се е свряло и мърка...
говори ми, пием заедно кафе.
А в градината, полудиви, огромни,
червени, розови, дори в лилаво, цъфтят макове,
разперили къдрави корони
бръмчат, жужат от посетители ранни...
Ели, усетих го с цялото си същество твоят "разхвърлян в маковете юни"!
Много познато истинско усещане за лятното утро! :)
Поздрав!
цитирайна балкона не (шумен е дори високо над града),
чашата кафе с дъх на живот и песен
на лястовичка, кацнала от тъмно под старата стреха;
Горчивото кафе в селската градинка
слънцето, едва изгряло, се къпе във роса
котето в мен се е свряло и мърка...
говори ми, пием заедно кафе.
А в градината, полудиви, огромни,
червени, розови, дори в лилаво, цъфтят макове,
разперили къдрави корони
бръмчат, жужат от посетители ранни...
Ели, усетих го с цялото си същество твоят "разхвърлян в маковете юни"!
Много познато истинско усещане за лятното утро! :)
Поздрав!
Колко хубаво е, че се докосваме с мислите си:) Благодаря за ароматната чаша кафе, която ми поднасяш и за цялата градина, събрана в него! Невероятно е усещането!
Хубав ден, qbylkovcvqt!
цитирайХубав ден, qbylkovcvqt!
даа, и точно като опиум е юни
цитирайТочно като опиум е юни, дори не съм обърнала внимание, че го публикувам втори път ;) От магията на юни ще да е!
цитирайсъвсем да се замая човек, взех си невероятно ароматни рози и сега ще изсуша листенцата им
цитирайсъм все замаяна:) С всичко ме изкушава - с ягодово, със зелено, с маково, черешово, сладоледово..., дори с пищните китки магданоз. Все салати и коктейли са ми в ума... А розите са невероятни, особено онези, които са стари сортове, гюловете, ще ти се да се заровиш в тях и да вдишваш, да вдишваш...докато всичко е рози и розово....
цитирайСтрахотно е!
цитирайтакава трезва седмица имах
виж салати, ооообичам
гюлове, да - като тези в Казанлъшката долина, от които са правели гюлова ракийка
цитирайвиж салати, ооообичам
гюлове, да - като тези в Казанлъшката долина, от които са правели гюлова ракийка
Подарявам ти атлазени чаршафи с макове за останалото време от годината, за да ти е винаги чувствено!
Толкова е дъхаво тук... че чашката кафе под розовия храст ме упоява със смесения си аромат. Наздраве.
колко хубаво ще е да изпием заедно едно кафе! Обожавам аромата му рано сутрин :) Хубава вечер! И да знаеш, всяка сутрин съм на балкона :)
цитирайникога не съм опитвала гюлова ракийка, сигурно ще да е най-благата и ароматна глътка на света :) И за нея най ще върви локум на клечка :) Гледай само тези рози какви мисли ни докараха... Хубава вечер и в сън да усещаш уханието им!
цитирайблагодаря за атлазените чаршафи! Сутрин когато пиеш първото си кафе, да знаеш, че ние всички сме с чашка в ръка и надвесени над маковете и розовите храсти ти се усмихваме:)
Хубава вечер!
цитирайХубава вечер!
направо го усетих :))))
цитирайКрасив ден!
цитирайПо-рядко влизам в блога...Затова и закъснявам с коментарите, прощавай!
Много си добра в поезията!По-добра художничка в думите си! Радвам се, че те зная!
цитирайМного си добра в поезията!По-добра художничка в думите си! Радвам се, че те зная!
Аз също много ти се радвам! Винаги си добре дошла!
Хубава и успешна седмица!
цитирайХубава и успешна седмица!
17.
reg -
хубави думи - красота!
тука дн...
06.06.2011 18:07
06.06.2011 18:07
хубави думи - красота!
тука днеска чета...
но днес, елидей,
не ми се смей:(
цитирайтука днеска чета...
но днес, елидей,
не ми се смей:(
Днес да си много усмихната - от връхчетата на косите ти до пръстите на нозете ти :)
цитирайХареса ми! Много!
Б.
цитирайБ.
Добре дошъл сред маковете :)
цитирай
21.
анонимен -
jnTasOlbutWMK
04.07.2011 08:46
04.07.2011 08:46
This forum neeedd shaking up and youВ’ve just done that. Great post!
цитирай
22.
анонимен -
UpuxdmOaUFCShAeonF
04.07.2011 11:50
04.07.2011 11:50
wLnXNB <a href="http://eyieqhbzihau.com/">eyieqhbzihau</a>
цитирай
