Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.01.2012 16:16 - Януарско стихотворение
Автор: elidea Категория: Изкуство   
Прочетен: 10691 Коментари: 28 Гласове:
21


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

image

Под скъсания чул на януари

разрошени врабци

кълват деня.

С набъбналите капки дъжд

се хранят

и лягат в облачните си гнезда.

Над тях –

изпрана риза е небето,

издута и препълнена от сняг.

Пера и пух

валят, валят...,

където

мъгливите врабци насън летят –

до утрото,

по януарски сбито.

Замръзнало като троха в снега,

едно кокиче пърха над мъглите.

На него

сякаш се крепи светът.

 



Тагове:   януари,   кокиче,   врабци,


Гласувай:
21



Следващ постинг
Предишен постинг

1. mamas - Прекрасно е!
25.01.2012 16:25
Чистота, невинност... надежда за по-добър свят!
цитирай
2. elidea - Надежда за по-добро!
25.01.2012 16:36
Здравей, mamas! Днес видях първото кокиче и реших да разкажа за него :) Точно тази чистота и белота ми липсва! Очите ми все търсят кокичета :)
Хубава вечер!
цитирай
3. martiniki - толкова е крехко и крепко
25.01.2012 18:02
като сълза е

взех си го:)

цитирай
4. elidea - За теб е, Марта!
25.01.2012 18:23
Първото кокиче видях в твоите пръсти. Оттогава все търся да зърна някъде и едва днес видях едно, промушило тънко вратле през мократа шума.
Тук заваля сняг и сигурно до сутринта ще натрупа. Време за сняг, Марта -ти толкова искаше сняг! Бяло, нежно, дори топло :)
цитирай
5. elineli - Красиво ...
25.01.2012 18:24
като сълзичка в бялата тишина на януари:)
цитирай
6. elidea - Наистина като сълзичка!
25.01.2012 18:29
А тишината на януари става все по-бяла:) Навън вали прекрасен сняг!
Поздрави, elineli!
цитирай
7. martiniki - elidea - благодаря, Дея!
25.01.2012 18:42
Мъжът ми преди час каза, че снегът е стигнал Пазарджик и си помислих дали ви наваля вече, отворих при теб - тази тънковрата красотица наднича:)

Искам сняг и го чакам с нетърпение:)
цитирай
8. elidea - Марта,
25.01.2012 19:00
когато се събудиш утре, това ширнало се пред твоите прозорци поле, което познавам добре от снимките ти, ще е бяло. Пожелавам ти прекрасно снежно утро!
цитирай
9. divna8 - Привет, Деа. . . ! Кокичест шед...
26.01.2012 00:20
Привет, Деа...!
Кокичест шедьовър от перушинести снежинки и съновности врабчови има тук! Прекрасен изказ, омайнице, поздравления за дарованието Божие дето си :):):)
цитирай
10. martiniki - Добро утро със сняг, Дея! Сняг за украса;)
26.01.2012 07:20
Нямах търпение да се събудя и макар, че вятърът е повече от снега, поукрасено е малко. Белее се. :)
цитирай
11. starbuck69 - :)
26.01.2012 11:10
Страхотно, истинско и нежно!
цитирай
12. анонимен - Многo добро!
26.01.2012 13:59
Браво!
цитирай
13. анонимен - Да.
26.01.2012 15:06
Хубаво е!
Чу
цитирай
14. elidea - Здравей, divna!
26.01.2012 16:13
Шедьовърът е отвън - истинска снежна приказка! Какво чудо извая зимата само за една нощ! Благодаря ти, че беше тук - винаги ти се радвам!
цитирай
15. elidea - Хей, Марта!
26.01.2012 16:16
От сутринта до сега много сняг наваля! Виждаш ли, когато силно искаш нещо , то непревменно се сбъдва:)
цитирай
16. elidea - Здравей, starbuck69!
26.01.2012 16:18
В такъв дълбок сняг да срещнеш приятел си е истински късмет! Благодаря ти, че се обади!
цитирай
17. elidea - Благодаря!
26.01.2012 16:21
анонимен написа:
Браво!

Все едно се срещнахме на снежната пътека и се докоснахме! Благодаря!
цитирай
18. elidea - Благодаря, Чу!
26.01.2012 16:24
анонимен написа:
Хубаво е!
Чу

Ето, че снегът може да бъде и топъл щом срещнеш приятел!
цитирай
19. martiniki - да си нагледам кокичето;)
28.01.2012 09:24
oще няма кокичета при нас, вчера геройски стигнах до пазара, за да попитам - ммне
цитирай
20. wonder - Чудно! :))) Блещукащ януари с ...
28.01.2012 14:11
Чудно! :)))
Блещукащ януари с перушинка от сърце!
цитирай
21. elidea - Сигурно още спят :)
29.01.2012 17:57
martiniki написа:
oще няма кокичета при нас, вчера геройски стигнах до пазара, за да попитам - ммне

И при нас още няма кокичета. Този дебел сняг хубаво ги е завил, сигурно сънуват бели сънища.
цитирай
22. elidea - Здравей, wonder!
29.01.2012 18:02
wonder написа:
Чудно! :)))
Блещукащ януари с перушинка от сърце!

Благодаря ти, че дойде в този голям сняг! Топла вечер ти желая!
цитирай
23. prashinka - Добър, красив и истински свят -
19.02.2012 00:21
в очите на едно войниче-кокиче...

Поздрави от прашинката!
цитирай
24. elidea - Мила Прашинка,
24.02.2012 19:19
извини ме, че не отговорих веднага на твоите поздрави. Тази седмица ни се роди прекрасна малка фея и едва днес, когато мама и Михаела са вече вкъщи, остана време да отговоря на приятелите. Много съм щастлива, че имам внучка - една мъничка прашинка :) Благодаря ти, че идваш понякога, винаги много ти се радвам! Хубава събота и неделя ти желая, с пролетен полъх! Днес носих един прекрасен букет с лалета и всички край, които минах се усмиваха и се радваха на лалетата. Беше невероятно - аз с лалетата през лудия вятър, който духаше и тичаше заедно с мен към малката Михаела..
Поздрави!
цитирай
25. prashinka - Това е най-великото вълшебство на света!!!
25.02.2012 23:29
Да бъде щастлива мъничката прашинчица Михаела, красива като пролетно лале, да ви радва безкрайно винаги, винаги, винаги!

Целуваме ви с нежност - прашинката с прашинчетата
цитирай
26. elidea - Бъдете щастливи и вие!
26.02.2012 16:09
Благодаря за хубавите думи!
Прегръщам теб и твоите прашинчета!
цитирай
27. petra111222 - Благодаря!
01.03.2012 15:49
Благодаря!
цитирай
28. elidea - Благодаря и аз!
01.03.2012 19:12
Колко хубаво, че видя кокичето, колко хубаво, че бяхме заедно!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 729517
Постинги: 178
Коментари: 1307
Гласове: 2488
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930