Постинг
25.01.2012 16:16 -
Януарско стихотворение
разрошени врабци
кълват деня.
С набъбналите капки дъжд
се хранят
и лягат в облачните си гнезда.
Над тях –
изпрана риза е небето,
издута и препълнена от сняг.
Пера и пух
валят, валят...,
където
мъгливите врабци насън летят –
до утрото,
по януарски сбито.
Замръзнало като троха в снега,
едно кокиче пърха над мъглите.
На него
сякаш се крепи светът.
Чистота, невинност... надежда за по-добър свят!
цитирайЗдравей, mamas! Днес видях първото кокиче и реших да разкажа за него :) Точно тази чистота и белота ми липсва! Очите ми все търсят кокичета :)
Хубава вечер!
цитирайХубава вечер!
като сълза е
взех си го:)
цитирайвзех си го:)
Първото кокиче видях в твоите пръсти. Оттогава все търся да зърна някъде и едва днес видях едно, промушило тънко вратле през мократа шума.
Тук заваля сняг и сигурно до сутринта ще натрупа. Време за сняг, Марта -ти толкова искаше сняг! Бяло, нежно, дори топло :)
цитирайТук заваля сняг и сигурно до сутринта ще натрупа. Време за сняг, Марта -ти толкова искаше сняг! Бяло, нежно, дори топло :)
като сълзичка в бялата тишина на януари:)
цитирайА тишината на януари става все по-бяла:) Навън вали прекрасен сняг!
Поздрави, elineli!
цитирайПоздрави, elineli!
Мъжът ми преди час каза, че снегът е стигнал Пазарджик и си помислих дали ви наваля вече, отворих при теб - тази тънковрата красотица наднича:)
Искам сняг и го чакам с нетърпение:)
цитирайИскам сняг и го чакам с нетърпение:)
когато се събудиш утре, това ширнало се пред твоите прозорци поле, което познавам добре от снимките ти, ще е бяло. Пожелавам ти прекрасно снежно утро!
цитирайПривет, Деа...!
Кокичест шедьовър от перушинести снежинки и съновности врабчови има тук! Прекрасен изказ, омайнице, поздравления за дарованието Божие дето си :):):)
цитирайКокичест шедьовър от перушинести снежинки и съновности врабчови има тук! Прекрасен изказ, омайнице, поздравления за дарованието Божие дето си :):):)
Нямах търпение да се събудя и макар, че вятърът е повече от снега, поукрасено е малко. Белее се. :)
цитирай
11.
starbuck69 -
:)
26.01.2012 11:10
26.01.2012 11:10
Страхотно, истинско и нежно!
цитирай
12.
анонимен -
Многo добро!
26.01.2012 13:59
26.01.2012 13:59
Браво!
цитирай
13.
анонимен -
Да.
26.01.2012 15:06
26.01.2012 15:06
Хубаво е!
Чу
цитирайЧу
Шедьовърът е отвън - истинска снежна приказка! Какво чудо извая зимата само за една нощ! Благодаря ти, че беше тук - винаги ти се радвам!
цитирайОт сутринта до сега много сняг наваля! Виждаш ли, когато силно искаш нещо , то непревменно се сбъдва:)
цитирайВ такъв дълбок сняг да срещнеш приятел си е истински късмет! Благодаря ти, че се обади!
цитирайанонимен написа:
Браво!
Все едно се срещнахме на снежната пътека и се докоснахме! Благодаря!
анонимен написа:
Хубаво е!
Чу
Чу
Ето, че снегът може да бъде и топъл щом срещнеш приятел!
oще няма кокичета при нас, вчера геройски стигнах до пазара, за да попитам - ммне
цитирайЧудно! :)))
Блещукащ януари с перушинка от сърце!
цитирайБлещукащ януари с перушинка от сърце!
martiniki написа:
oще няма кокичета при нас, вчера геройски стигнах до пазара, за да попитам - ммне
И при нас още няма кокичета. Този дебел сняг хубаво ги е завил, сигурно сънуват бели сънища.
wonder написа:
Чудно! :)))
Блещукащ януари с перушинка от сърце!
Блещукащ януари с перушинка от сърце!
Благодаря ти, че дойде в този голям сняг! Топла вечер ти желая!
в очите на едно войниче-кокиче...
Поздрави от прашинката!
цитирайПоздрави от прашинката!
извини ме, че не отговорих веднага на твоите поздрави. Тази седмица ни се роди прекрасна малка фея и едва днес, когато мама и Михаела са вече вкъщи, остана време да отговоря на приятелите. Много съм щастлива, че имам внучка - една мъничка прашинка :) Благодаря ти, че идваш понякога, винаги много ти се радвам! Хубава събота и неделя ти желая, с пролетен полъх! Днес носих един прекрасен букет с лалета и всички край, които минах се усмиваха и се радваха на лалетата. Беше невероятно - аз с лалетата през лудия вятър, който духаше и тичаше заедно с мен към малката Михаела..
Поздрави!
цитирайПоздрави!
Да бъде щастлива мъничката прашинчица Михаела, красива като пролетно лале, да ви радва безкрайно винаги, винаги, винаги!
Целуваме ви с нежност - прашинката с прашинчетата
цитирайЦелуваме ви с нежност - прашинката с прашинчетата
Благодаря за хубавите думи!
Прегръщам теб и твоите прашинчета!
цитирайПрегръщам теб и твоите прашинчета!
Благодаря!
цитирайКолко хубаво, че видя кокичето, колко хубаво, че бяхме заедно!
цитирай


