Постинг
03.01.2013 22:24 -
Нова година
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 3854 Коментари: 10 Гласове:
Последна промяна: 02.01.2016 13:58
Прочетен: 3854 Коментари: 10 Гласове:
8
Последна промяна: 02.01.2016 13:58
Честита Нова Година!

http://amycrehore.blogspot.com/2008/12/more-vintage-new-year-postcards.html

Едно прекрасно стихотворение - пожелание на Марта /http://martiniki.blog.bg/drugi/2013/01/02/razchitane-na-znaci/
е повод да се замисля за знаците по пътя на Новата година....
Дано тя е щастлива и добра за всички!
Колко нови пристъпваме в тази Нова година?
Колко кожи изгаряме?
Колко дим от камината...
Колко стари заспиваме?
И в съня за предишната,
се препъваме в мисли,
в страх и в тайни излишни...
Колко стъпки нагоре!
Колко звездни пътеки!
И с кого да ги следваме,
да са бели и леки?
Колко светли усмивки!
Колко знаци небесни -
да разчиташ Любов, е толкова лесно!
http://www.ebay.com/itm/Estonia-New-Year-5-Old-Vintage-Postcards-1920s-30s-/350083495972


http://pzrservices.typepad.com/vintageadvertising/2008/12/vintage-new-years-postcards.html
С това кратко ревю на стари пощенски новогодишни картички от началото на миналия век, пожелавам много топлина, светлина и радост!
1.
starbuck69 -
Честита и благословена!
03.01.2013 23:04
03.01.2013 23:04
Най-важният знак, който наистина трябва ясно, да разчетем, е Любов! Нека тя изобилства при Теб и те дарява с красиви стихове и истинни слова!
цитирайЧестита, здрава и изпълнена с радост! :)
цитирайstarbuck69 написа:
Най-важният знак, който наистина трябва ясно, да разчетем, е Любов! Нека тя изобилства при Теб и те дарява с красиви стихове и истинни слова!
Много здраве, любов и добри приятели!
qbylkovcvqt написа:
Честита, здрава и изпълнена с радост! :)
Спокойна, светла, с много здраве, радост и късмет!
Лесно за теб - защото си такава сърдечна и сетивна! И не забравяш да хвърляш очите си в небето.
Нека все любов четеш, Дея
цитирайНека все любов четеш, Дея
martiniki написа:
Лесно за теб - защото си такава сърдечна и сетивна! И не забравяш да хвърляш очите си в небето.
Нека все любов четеш, Дея
Нека все любов четеш, Дея
За илюстрациите - намерих невероятни стари картички, едната от 1890 г. Толкова топлина и уют излъчваха, и закачка, и усмивка... ,и нещо истинско, което сякаш е останало само там.
Прегръщам те!
Топличка и сърдечна, Обична!
Чудно сгушени врабци
под чадърче на звезди! :)
цитирайЧудно сгушени врабци
под чадърче на звезди! :)
За много години! Любов, здраве и щастие!!!:)
цитирайelineli написа:
Топличка и сърдечна, Обична!
Чудно сгушени врабци
под чадърче на звезди! :)
Чудно сгушени врабци
под чадърче на звезди! :)
Да донесе много щастие, усмивки, спокойствие и цял товар късмет, да е весела като децата от картичките, много цветна и незабравима!
sparotok написа:
За много години! Любов, здраве и щастие!!!:)
Да е здрава и успешна, да носи за всички надежда и мечти, много топлина и обич!
