Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
03.01.2013 22:24 - Нова година
Автор: elidea Категория: Изкуство   
Прочетен: 3854 Коментари: 10 Гласове:
8

Последна промяна: 02.01.2016 13:58

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

Честита Нова Година!

image

http://amycrehore.blogspot.com/2008/12/more-vintage-new-year-postcards.html

image



Едно прекрасно стихотворение - пожелание на Марта /
http://martiniki.blog.bg/drugi/2013/01/02/razchitane-na-znaci/
 е повод да се замисля за знаците по пътя на Новата година....
Дано тя е щастлива и добра за всички!



Колко нови пристъпваме в тази Нова година?
Колко кожи изгаряме?
Колко дим от камината...

Колко стари заспиваме?
И в съня за предишната,
се препъваме в мисли,
в страх и в тайни излишни...
 

Колко стъпки нагоре!
Колко звездни пътеки!
И с кого да ги следваме,
да са бели и леки?

Колко светли усмивки!
Колко знаци небесни -
да разчиташ Любов, е толкова лесно!


http://www.ebay.com/itm/Estonia-New-Year-5-Old-Vintage-Postcards-1920s-30s-/350083495972
image


image

 http://pzrservices.typepad.com/vintageadvertising/2008/12/vintage-new-years-postcards.html

С това кратко ревю на стари пощенски новогодишни картички от началото на миналия век, пожелавам много топлина, светлина и радост!



Тагове:   нова,   година,   любов,


Гласувай:
8



Следващ постинг
Предишен постинг

1. starbuck69 - Честита и благословена!
03.01.2013 23:04
Най-важният знак, който наистина трябва ясно, да разчетем, е Любов! Нека тя изобилства при Теб и те дарява с красиви стихове и истинни слова!
цитирай
2. qbylkovcvqt - Честита, здрава и изпълнена с ра...
03.01.2013 23:05
Честита, здрава и изпълнена с радост! :)
цитирай
3. elidea - Честита и щастлива!
03.01.2013 23:22
starbuck69 написа:
Най-важният знак, който наистина трябва ясно, да разчетем, е Любов! Нека тя изобилства при Теб и те дарява с красиви стихове и истинни слова!

Много здраве, любов и добри приятели!
цитирай
4. elidea - Честита и добра Нова година!
03.01.2013 23:24
qbylkovcvqt написа:
Честита, здрава и изпълнена с радост! :)

Спокойна, светла, с много здраве, радост и късмет!
цитирай
5. martiniki - Прекрасно си го казала и илюстрирала
04.01.2013 07:48
Лесно за теб - защото си такава сърдечна и сетивна! И не забравяш да хвърляш очите си в небето.

Нека все любов четеш, Дея
цитирай
6. elidea - Нека все любов постигаш, Марта!
04.01.2013 09:23
martiniki написа:
Лесно за теб - защото си такава сърдечна и сетивна! И не забравяш да хвърляш очите си в небето.

Нека все любов четеш, Дея


За илюстрациите - намерих невероятни стари картички, едната от 1890 г. Толкова топлина и уют излъчваха, и закачка, и усмивка... ,и нещо истинско, което сякаш е останало само там.
Прегръщам те!
цитирай
7. elineli - Честита да е, Деа!
04.01.2013 18:44
Топличка и сърдечна, Обична!

Чудно сгушени врабци
под чадърче на звезди! :)
цитирай
8. sparotok - !
04.01.2013 19:16
За много години! Любов, здраве и щастие!!!:)
цитирай
9. elidea - Честита да е,elineli!
05.01.2013 17:34
elineli написа:
Топличка и сърдечна, Обична!

Чудно сгушени врабци
под чадърче на звезди! :)

Да донесе много щастие, усмивки, спокойствие и цял товар късмет, да е весела като децата от картичките, много цветна и незабравима!
цитирай
10. elidea - Честита Нова Година, sparotok!
05.01.2013 17:45
sparotok написа:
За много години! Любов, здраве и щастие!!!:)

Да е здрава и успешна, да носи за всички надежда и мечти, много топлина и обич!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 729469
Постинги: 178
Коментари: 1307
Гласове: 2488
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930