Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.02.2010 15:39 - Мъглата
Автор: elidea Категория: Поезия   
Прочетен: 1666 Коментари: 2 Гласове:
5

Последна промяна: 12.02.2010 15:41



Днес времето е "като мляко". Плътна мъгла е обгърнала града и го е направила рехав и загадъчен. Наистина можеш да усетиш снежния вкус на небето и да го отнесеш с косите си...

Мъглата е безделникът,
откраднал
изострените преки
край реката.

С коси накъдрени
от мека влага,
наднича в нас.
И с облачни очи –
над моста,
по водата,
между клоните –
пълзи мъглата.
Покривите плуват.
Небето се крепи
на рамената ти
и можеш да го вкусиш
и целуваш.



Тагове:   небето,   мъглата,


Гласувай:
5



Следващ постинг
Предишен постинг

1. martiniki - Ели,
12.02.2010 16:17
млякото на мъглата се е разляло наоколо, но не ми се гмурка днес из него

крепи ме мисълта, че слънцето и небето са си там, отвъд мъглата

:)ягодово утро за събота да си поръчаме!
цитирай
2. elidea - Марта,
12.02.2010 17:29
и аз ти пожелавам "ягодово утро"! Макар и далече от истинския му вкус, можем да си помечтаем на чаша сутришно кафе...и все едно сме били за малко заедно :)
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: elidea
Категория: Изкуство
Прочетен: 729469
Постинги: 178
Коментари: 1307
Гласове: 2488
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930