Постинг
12.02.2010 15:39 -
Мъглата
Автор: elidea
Категория: Поезия
Прочетен: 1666 Коментари: 2 Гласове:
Последна промяна: 12.02.2010 15:41
Прочетен: 1666 Коментари: 2 Гласове:
5
Последна промяна: 12.02.2010 15:41
Днес времето е "като мляко". Плътна мъгла е обгърнала града и го е направила рехав и загадъчен. Наистина можеш да усетиш снежния вкус на небето и да го отнесеш с косите си...
Мъглата е безделникът,
откраднал
изострените преки
край реката.
С коси накъдрени
от мека влага,
наднича в нас.
И с облачни очи –
над моста,
по водата,
между клоните –
пълзи мъглата.
Покривите плуват.
Небето се крепи
на рамената ти
и можеш да го вкусиш
и целуваш.
Созопол след повече от тридесет години
ЖИВОТ В КУЧКАРНИКА - Глава І
За зрелищата и критичното мислене
ЖИВОТ В КУЧКАРНИКА - Глава І
За зрелищата и критичното мислене
млякото на мъглата се е разляло наоколо, но не ми се гмурка днес из него
крепи ме мисълта, че слънцето и небето са си там, отвъд мъглата
:)ягодово утро за събота да си поръчаме!
цитирайкрепи ме мисълта, че слънцето и небето са си там, отвъд мъглата
:)ягодово утро за събота да си поръчаме!
и аз ти пожелавам "ягодово утро"! Макар и далече от истинския му вкус, можем да си помечтаем на чаша сутришно кафе...и все едно сме били за малко заедно :)
цитирай
